Przełom w świętokrzyskiej kardiologii nowy oddział szpitala z pierwszą w regionie salą hybrydową!

13.04.2016

DSC_2961

Przełom w świętokrzyskiej kardiologii nowy oddział szpitala z pierwszą w regionie salą hybrydową!

25.04.2016 r. Spółka G.V.M Carint właściciel Centrum Kardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii przy szpitalu w Ostrowcu Świętokrzyskim na ulicy Karola Szymanowskiego 11 otworzy kolejny oddział kardiologiczny przystosowany do wykonywania nowoczesnych operacji sercowonaczyniowych, w tym skomplikowanych zabiegów hybrydowych. Szpital będzie najnowocześniejszym ośrodkiem w regionie z usługami medycznymi na światowym poziomie.

 

– Dzięki nowemu oddziałowi pacjenci z Ostrowca uzyskają dostęp do nowoczesnego sprzętu kardiologicznego i wykwalifikowanej kadry lekarzy. Świadczenia medyczne oferowane pacjentom będą dostępne bezpłatnie w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. – zapewnia dr Maciej Maliszewski, Ordynator z Ostrowieckiego Centrum Kardiologii.

 

Potrzeby kardiologiczne samego tylko powiatu ostrowieckiego są ogromne. Otwarcie nowego oddziału kardiologicznego ze zwiększonym zakresem świadczeń medycznych ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców powiatu i zapewnienia im stabilnych warunków leczenia na najwyższym europejskim poziomie. Ostrowiecki szpital posiadał będzie również pierwszą w regionie i jedyną w obrębie 300 km salę hybrydową, gdzie wykonywane będą zabiegi kardiologicznokardiochirurgiczne.

 

– Nowy oddział zwiększy swoją medyczną ofertę o zabiegi interwencyjne w obrębie tętnic szyjnych, tętnic kończyn dolnych i górnych, a także interwencje
w zakresie tętnic mózgowych u chorych z udarem mózgu, jak również o wykonywanie małoinwazyjnych interwencji pozwalających na leczenie zaburzeń rytmu serca oraz niewydolności serca z użyciem najnowszych technologii
– mówi docent Stanisław Bartuś, Prezes Zarządu G.V.M Carint.

 

Otwarciu towarzyszyć będą dodatkowe wydarzenia, m.in wizyta sławnego kompozytora Tomasza Jakuba Opałki wywodzącego się z Ostrowca oraz artystyczna wystawa malarstwa autorstwa Andrzeja Lipke. Organizatorzy przewidzieli również aktywności dla pacjentów wykłady i bezpłatne badania w ramach inicjatyw Klubu Pacjenta i Szkół Serca.

 

– Ponieważ nie mniej ważna od leczenia jest profilaktyka i prewencja wtórna, odbędzie się również spotkanie Klubu Pacjenta, w ramach którego pacjenci
kardiologiczni wysłuchają wykładu na temat zdrowej diety i bezpiecznej aktywności fizycznej również po incydentach kardiologicznych. Po wykładach zostaną przeprowadzone bezpłatne badania dla uczestników.
– tłumaczy Profesor Dariusz Dudek, Kierownik II Kliniki Kardiologii oraz Interwencji SercowoNaczyniowych Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie, pomysłodawca obu inicjatyw.

 

– Pacjenci po ostrych zespołach wieńcowych często mają nieprawidłowe przekonanie, że ich problem został już rozwiązany, stąd, oprócz cyklicznej
kontroli i stosowania odpowiedniej farmakoterapii, konieczne jest także niezwłoczne wdrożenie edukacji zdrowotnej –
tłumaczy dr Maciej Maliszewski, Ordynator z Ostrowieckiego Centrum Kardiologii. – Wśród naszych pacjentów prowadzimy edukację dotyczącą m.in zdrowej diety, aktywności fizycznej oraz walki z nałogiem palenia papierosów – dodaje dr Maliszewski.

 

Po części oficjalnej przewidziana jest konferencja prasowa dla mediów.

 

Wydarzenie promuje akcja fotograficzna “Wszyscy Jesteśmy Pacjentami”, która ma pokazać, że bez względu na to, czym się zajmujemy w życiu i jaką pozycje
zawodową mamy w społeczeństwie to każdy z nas jest lub może być pacjentem stąd wszyscy korzystamy na polepszaniu jakości dostępnych świadczeń medycznych i otwieraniu nowoczesnych placówek.

 

Spółka G.V.M Carint powstała w październiku 2007 roku i prowadzi w naszym kraju 11 placówek. Łączy w sobie doświadczenie polskiej spółki medycznej Carint z
długoletnią międzynarodową tradycją firmy Gruppo Villa Maria, której przedstawiciele będą obecni na otwarciu nowego oddziału w szpitalu w Ostrowcu Świętokrzyskim.

 

Główną ideą działalności spółki G.V.M Carint jest leczenie pacjentów z chorobami układu sercowo-naczyniowego.

Pobierz: pobierz pdf